ابوالفضل خوشنویسانگزارش از کارها

ایجاد کننده: ابوالفضل خوشنویسان نمایش داده شده : 1657
ایجاد شده: 1395/04/30 بروز شده در: 1395/05/19
نسخه: 1
برچسب‌ها: گزارش, کار, فیلتر
بیشترکمتر
به صورت کلی می‌توان فهرست‌های مختلفی که از کارها در قالب گزارش‌های متنوع تهیه کرد. برای تهیه گزارش از کارها می‌توان به دو روش زیر عمل کرد.
  1. به نمای کارها وارد شد که در این نما کلیه‌ی کارهایی که فرد به آن‌ها دسترسی دارد نمایش داده می‌شود.
  2. به تب کارها در هر پروژه مراجعه کند که در این تب فقط کارهایی که در پروژه‌ی مد نظر به آن‌ها دسترسی دارد نمایش داده می‌شود.

به طور کلی پس از ورود به نمای کارها یا تب کارها سه دکمه اصلی فیلترها، گزینه‌ها و قالب بندی سفارشی نمایش داده می‌شود. که کاربرد هر مورد در ادامه توضیح داده می‌شود.

فیلترها
با کلیک بر روی این دکمه فهرست فیلترهای موجود نمایش داده می‌شود و می‌توان از طریق فیلد افزودن فیلتر، فیلترهای جدیدی را روی کارها تعریف کرد.
از جمله: فرآیند، اولویت، نویسنده، نقش واگذار شده، دسته‌بندی، مایلستون‌ها، موضوع‌ها، تاریخ شروع، تاریخ سررسید، تکمیل، ارتباط و خیلی موارد دیگر فیلتر نمایید. تصویر زیر برخی از فیلترهایی که قابل دسترس را نشان می‌دهد. هر فیلتر می‌توانند مقادیر متنوعی داشته باشد به عنوان مثال برای فیلدهای تاریخ می‌توان در یک بازه مقدار مشخص کرد.

گزینه‌ها
در این قسمت می‌توان انتخاب کرد که کدام ردیف‌ها در لیست کارها نشان داده شوند. بدین گونه، برای اضافه کردن یک ردیف، آن را در جعبه ردیف‌های قابل دسترس انتخاب می‌کنیم. برای این کار برروی فلش راست و بعد دکمه اعمال کلیک کنید. می‌توانید برای تنظیم کردن ردیف‌ها از فلش بالا یا پایین استفاده کنید. نتیجه گروه‌بندی کارها به‌وسیله گزینه‌ها بسیار کاراتر است.
در قسمت نمایش می‌توان نمایش همه سطرها، گروه بندی ها باز شده نشان داده شوند و نمایش تصویر مشخص کرد. در صورت فعال بودن نمایش تصویر در فیلدهایی که نام افراد وجود دارد مانند واگذار شده به و ... تصویر پروفایل افراد نمایش داده می‌شود.

قالب‌بندی سفارشی
در این قسمت می‌توان تعریف کرد نوع نمایش رکوردها فهرست به چه صورت باشد. در واقع این قسمت کارکردی شبیه به فیلترها دارد ولی با این تفاوت که در این قسمت کارها نمایش داده شده ولی ردیف کارهایی که در فیلتر صدق می‌کنند به رنگ انتخاب شده نمایش داده می‌شود.

افزودن تصویر از حافظه کلیپ بورد