ابوالفضل خوشنویسانوضعیت کارها

ایجاد کننده: ابوالفضل خوشنویسان نمایش داده شده : 1808
ایجاد شده: 1395/04/29 بروز شده در: 1395/05/19
نسخه: 1
برچسب‌ها: وضعیت
بیشترکمتر

وضعیت کار نشان‌دهندهٔ مراحلی است که در یک فرآیند وجود دارد. در عمل با استفاده از وضعیت کار می‌توان کار‌ها را پیگیری کرد. لازم به ذکر است که تعریف درست وضعیت کار امری مهم است چرا که در مواردی همچون گزارش‌گیری و اطلاع‌رسانی موثر می‌باشد وضعیت کار‌ها را می‌توان در مدیریت سامانه | وضعیت کار‌ها مدیریت کرد.

یکی از ویژگی‌های هر وضعیت کار، باز یا بسته بودن است. بسته بودن کار به معنی به پایان رسیدن فرآیندکاری می‌باشد به بیان ساده‌تر، عملیاتی بر روی کار مورد نظر انجام نمی‌شود و فقط برای گزارش‌گیری کاربرد دارد. لازم به ذکر است، تعیین ویژگی بسته بودن برای هر وضعیت دلخواه امکان‌پذیر است. توجه به این نکته ضروری است که هر فرآیند کاری باید حداقل یک وضعیت بسته را شامل شود در صورت عدم وجود وضعیت بسته، کارهای این فرآیند همیشه در بین کارهای باز نشان داده می‌شوند.
ترتیب وضعیت کار‌ها در صفحه مهم است و می‌توان ترتیب آن‌ها را با کلیک کردن و کشیدن، تغییر و یا اصلاح کرد. به‌‌ همان ترتیب در فرم کار‌ها نیز آورده می‌شود و کامل شدن کار‌ها را از حالت اولیه تا حالت نهایی (برای مثال بسته شده) منعکس می‌کند.
وضعیت کار‌ها را با کلیک کردن بر روی نامشان، می‌توان ویرایش کرد. زمانی‌که این کار را انجام می‌دهید تصویر زیر برای شما ظاهر می‌شود.
برای اضافه کردن وضعیت‌های جدید، گزینه وضعیت جدید را در مدیریت سامانه | وضعیت کار‌ها انتخاب کنید.

افزودن تصویر از حافظه کلیپ بورد